Студентско такмичење из управљања пројектима

27.12.2019. - 08:51

Такмичење „Project Management Championship 2020” ће бити одржано 23. фебруара и 1. марта 2020. године у Београду. Пројекат је инициран од стране IPMA Young Crew-а, као огранка међународне асоцијације за управљање пројектима (International Project Management Association - IPMA), а у нашој земљи га спроводи Young Crew Srbija, као саставни део Удружења за управљање пројектима Србије.

Циљ самог пројекта јесте окупљање и повезивање студената различитих факултета који ће на један креативан и светски стандардизован начин унапредити своје знање и компетенције у области пројектног менаџмента.

Право учешћа имају сви факултети у Србији на којима се изучава предмет управљање пројектима.

Такмичење се састоји од два одвојена дела - квалификационе рунде и финала. Победници националног такмичења ће имати прилику да представљају Србију на светском такмичењу у управљању пројектима  “International Project Management Championship 2020”, које ће се ове године одржати у Литванији.

IPMA Србија је невладина, професионална организација квалификована за рад у разлицитим аспектима програм менаџмента, портфолио менаџмента и пројектног менаџмента. Кроз сертификовање појединаца и организација, као и кроз разлиците програме обуке, едукације и консалтинга, IPMA развија и промовише пројектни менаџмент као дисциплину.

IPMA Young Crew, као део организације IPMA, окупља студенте и младе професионалце који су заинтересовани за пројектни менаџмент. Циљ IPMA Young Crew-а је да повеже амбициозне и ентузијастицне младе људе, омогуци им да размене знања и искуства и дају им прилику да се кроз тренинге и семинаре усавршавају и примењују своје знање у пракси.

• Није могуће приказати слику.