Реализован студентски пројекат лабораторијске дизалице

23.04.2020. - 17:56

Тим студената са Департмана за механизацију и конструкционо машинство - ФТН, уз помоћ својих наставника, реализовао је студентски пројекат лабораторијске дизалице носивости 320 kg која ће се у будућности користити за теоријске и практичне лабораторијске вежбе на студијском програму овог департмана.

Погони кретања дизалице и моста дизалице, као и погон подизања и спуштања, били су део мастер рада студента Николе Тепавца, док је пројекат стазе за дизалицу био мастер рад Срђана Савића. На пројекту су учествовали студенти Жарко Јеловац и Никола Липовина и сарадник у настави Никола Црногорац, док су пројектом руководили доц. др Атила Зелић и асистент Никола Иланковић. За управљање погонима изабран је Ардуино микроконтролер, док је пројектовање стазе извршено у софтверу Autodesk Inventor.