Међународни успех студената Комуникационих технологија и обраде сигнала

02.07.2020. - 11:20

На међународном такмичењу IEEE Signal Processing Cup, наши студенти Енергетике, електронике и телекомуникација, студијске групе Комуникационе технологије и обрада сигнала, остварили су завидан резултат, пласирајући се међу 10 најбољих тимова из читавог света.

Наши студенти, окупљени у тим KTiOS 2020, реализовали су систем који је својим перформансама успешно одговорио на овогодишњу тему која је била детекција абнормалних догађаја у понашању аутономних возила. Тим KTiOS 2020 чинили су Владан Филиповић, Тамара Тодић и  Димитрије Стефановић, студенти четврте године, и Маријана Јовичић, Вук Станојев и Милутин Ћировић, студенти треће године. Рад тима је био под менторством проф. др Никше Јаковљевића уз подршку проф. др Татјане Лончар Турукало са Катедре за телекомуникације и обраду сигнала.

Финале такмичења је одржано почетком маја 2020. године у оквиру ICASSP 2020 конференције у организацији IEEE Signal Processing Society-а и окупило је десетине тимова из више различитих земаља.