Online настава у оквиру међународне летње школе за студенте архитектуре

16.07.2020. - 21:28

Позивају се студенти архитектуре свих нивоа студија да учествују online у међународној летњој школи која се одржава у граду Castelvecchio Calvisio, у планинској регији Abruzzo у Италији.

Настава се одвија online на енглеском језику уз подршку истраживача из Италије који ће бити на лицу места. Студенти треба да савладају практичне методе и вештине снимања и припреме документације, очувања и валориазције културне баштине, као и архитектонског и урбанистичког пројектовања у складу са средњовековним окружењем.

Школа ће се фокусирати на готово напуштено средњовековно село Castelvecchio Calvisio, које је део групе градова познате као Baronia di Carapelle. Програм се нуди у партнерству с пројектом Interrupted City i Özyegin University DRUM laboratory, а у школи активно учествују професори, асистенти и студенти Департмана за архитектуру и урбанизам.

• Није могуће приказати слику.