Конкурс за стипендирање студената компаније Јужна Бачка

24.09.2020. - 09:12

На основу Меморандума о разумевању потписаног између привредног друштва Енерготехника – Јужна Бачка д.о.о Нови Сад и Факултета техничких наука овим путем се расписује Конурс за стипендирање студената од стране привредног друштва Енерготехника – Јужна Бачка д.о.о.

Право учешћа на Конкурсу имају редовни студенти четврте године основних академских студија као и студенти мастер академских студија студијског модула Електроенергетика – Енергетска електроника и електричне машине, студијског програма Енергетика, електроника и телекомуникације, Факултета техничких наука. Право учешћа на Конкурсу имају и редовни студенти основних струковних студија студијског модула Електроенергетика – обновљиви извори електричне енергије, Факултета техничких наука.

Пријаве на Конкурс се примају од 28.09.2020. год до 20.10.2020. год. у секретаријату Департмана за енергетику електронику и телекомуникације, ФТН, блок Ф, 3 спрат, канцеларија 320, сваким радним даном од 8 до 14 часова.

Сви заинтересовани кандидати пријаву на Конкурс врше подношењем неопходне документације  у папирној фасцикли, на којој је читко, штампаним словима исписано име и презиме кандидата, година студија, број индекса. Документација које се доставља у фасцикли је обавезујућа и састоји се од:

1. Биографије кандидата, написане на српском језику, коришћењем следећег шаблона који се налази на ОВОМ ЛИНКУ.
2. Уверење о положеним испитима и оствареном успеху током студирања, издато од стране Студентске службе Факултета техничких наука, након објављивања Конкурса о стипендирању.
3. Мотивационо писмо кандидата написано у слободној форми.

Пријаве које нису достављене у захтеваном облику и на захтевани начин неће бити разматране. Накнадно исправљање и допуњавање раније достављене документације неће бити могуће.

Овим конкурсом је предвиђено стицање права на стипендију укупно ТРИ студента. Уговор о стипендирању биће закључен између изабраних кандидата и привредног друштва Енерготехника – Јужна Бачка на период од годину дана са могућношћу продужења до краја школовања на основним и мастер студијама Факултета техничких наука. Након прегледа поднетих пријава са одабраним кандидатима биће обављен разговор у простријама компаније о чему ће кандидати који уђу у ужи избор бити обавештени телефонским путем.

За сва евентуална додатна питања и информације можете контактирати проф. др Драгана Милићевића milicevd@uns.ac.rs или колегу Младена Вучковића  mladen.vuckovic@uns.ac.rs.