ФТН и престижна јапанска компанија NIDEC озваничили сарадњу

14.04.2021. - 19:35

Високи представници компаније NIDEC посетили су Факултет техничких наука 8. априла 2021. године како би озваничили сарадњу са нашим факултетом и, циљано, нашим студентима представили могућности запошљавања у овој престижној јапанској компанији у будућности.

У оквиру свечаности размењени су Споразуми о пословно - техничкој сарадњи што је ФТН, који је од стране ове компаније препознат као приоритетни извор високообразованих квалитетних инжењера, учинило првом високообразовном институцијом у земљи и региону са којом NIDEC започиње овакав вид сарадње.

Том приликом, господин Jun Seki, председник NIDEC-а који ужива велико поштовање у пословном свету на глобалном нивоу, одржао је предавање циљано за студенте Факултета техничких наука  и представио рад и планове ове компаније на тржишту које отвара у нашем граду. Поред присутних у Свечаној сали Факултета овај догађај је пратило преко 200 наших студената путем MS Teams платформе.

Догађају су, поред господина Секија присуствовали високи представници компаније NIDEC господин Toshiki Saito, председник компаније Nidec Elesys Corporation, и потпредседници  NIDEC-a господин Shingo Tsuji и господин Kintaro Izumida.

Својим присуством догађај су увеличали и представници Града Новог Сада на челу са  градоначелником господином Милошем Вучевићем, др Предраг Филипов, бивши амбасадор Србије и Црне Горе у Јапану и представници Развојне агенције Србије. У име Факултета техничких наука присутне је поздравио проф. др Борис Думнић, продекан за финансије и развој ФТН-а.

Подсећамо да је компанија NIDEC, која се бави производњом електро мотора за различите потребе и има 296 испостава које се налазе, осим у Јапану, и широм Азије, Европе и Америке,  одабрала да у Новом Саду гради један од својих највећих производних центара у Европи.

Долазак ове компаније у Нови Сад најављиван је као "револуција у реиндустријализацији", а компанија би, према ранијим најавама, требало да уложи око 1,9 милијарди долара у изградњу фабрике. Поред фабрике, NIDEC у Новом Саду гради и центар за истраживање и развој и запошљаваће велики број наших инжењера.

Реализација је омогућена захваљујући опреми набављеној на SENVIBE Erasmus+ пројекту, финансираном од стране Европске комисије.

Није могуће приказати слику.