Изложба студената Архитектуре у Музеју Војводине

14.05.2021. - 11:04

Позивамо вас да посетите изложбу “Музеј као инспирација – трансформација атријума Музеја Војводине” студената мастер студија Архитектуре. Отварање ове изложбе, која је резултат дугогодишње сарадње Департмана за архитектуру и урбанизам и Музеја Војводине је у суботу, 15. маја 2021. године у Музеју Војводине (Дунавска 35) са почетком у 18 часова.

Студенти мастер студија Архитектуре на модулу Урбанистичко пројектовање и феномени савременог града у оквиру предмета Урбана акупунктура добили су задатак да предложе студијске пројекте трансформације атријума Музеја Војводине. У комуникацији и сарадњи са директорицом музеја Тијаном Станковић Пештерац и запосленима у музеју студенти су предложили урбанистичко - архитектонске елементе и садржаје који би допринели адекватном коришћењу атријума за различите програме који у атријуму могу да се организују.

Са студентима су радили професори Дарко Реба и Марина Царевић Томић, као и асистенткиња Оливера Марковић, а на изложби су приказани предлози студенткиња Петре Јовановић, Аготе Кереши, Јоване Радуловић и Милице Ковачевић.

Изложба ће бити отворена наредне три недеље.

• Није могуће приказати слику.