Компанија Brose и ФТН дефинисали кораке у предстојећој сарадњи

24.05.2021. - 13:12

Представници немачке компаније Brose која на 65 локација у 24 земље света запошљава око 25.000 запослених, посетили су Факултет техничких наука у петак, 14. маја 2021. године у циљу дефинисања предстојеће сарадње.

Делегацију Brose-а чинили су Artur Schmidt, руководилац јединице за термичко управљање, Yücel Atalay, вођа тима електронике, Недељко Цимеша, вођа тима тестирања и Лука Јаничић, систем инжењер за електронику, тренутно на докторским студијама на Департману за енергетику, електронику и телекомуникације. Састанку су online путем присуствовале Кристина Вујков, вођа тима развоја производа, директор HR службе Татјана Јаковљевић, као и инжењери матичне компаније Brose у Немачкој, ради представљања могућности запошљавања наших студената.

У име домаћина госте је дочекао проф. др Борис Думнић, продекан за финансије и развој ФТН-а и шеф Катедре за енергетску електронику и претвараче. Присутни су били и проф. др Мирослав Кљајић, директор Департмана за енергетику и процесну технику, проф. др Нинослав Зубер, шеф Катедре за машинске конструкције, транспортне системе и логистику, проф. др Слободан Дудић, шеф Катедре за мехатронику, роботику и аутоматизацију, проф. др Драган Милићевић, проф. др Стеван Грабић и доц. др Владимир Поповић са Катедре за енергетску електронику и претвараче и Оливера Шулц из Службе за међународну сарадњу.

Након детаљног представљања потенцијала ФТН-а на пољу развоја и истраживања и области из којих наши студенти стичу знања,  презентације Brose компаније и плана запошљавања квалитетних инжењера, уследио је обилазак новоизграђеног објекта Научно-технолошког парка а гости су, поред професора и асистената разговарали и са студентима ФТН-а. Као резултат посете договорено је потписивање Споразума о сарадњи између компаније Brose и Факултета техничких наука који ће отворити могућности студентима за обављање стручне праксе, израду завршних радова са темама од интереса за обе стране, као и за опремање лабораторија и рад на заједничким пројектима.

Није могуће приказати слику.