Ове године жељу да студира ФТН изразило 2.900 кандидата

24.06.2021. - 14:22

Жељу да полаже пријемни испит, а потом студира на једном од 29 студијских програма који се изводе у оквиру основних академских и струковних студија на Факултету техничких наука изразило је 2.900 кандидата.

Као и прошле године највећи број кандидата, њих  92.2%  искористило је прилику да се на Конкурс пријави електронским путем.

Конкурс за упис у I годину основних академских/струковних студија у школску 2021/22. годину расписан је за укупно 2.684 студента, од тога ће се за њих 1.483 студирање финансирати из буџета Републике Србије, а 1201 студент биће самофинансирајући.

Пријемни испити на ФТН-у су организовани од 28. до 30. јуна 2021. године.

Број пријављених кандидата по студијским програмима (прва жеља) можете погледати на ОВОМ ЛИНКУ.

Факултет техничких наука, наставља традицију најбоље организованих уписних активности које, са главним координатором за организовање и спровођење пријемног испита доц. др Зораном Овцином, заједнички реализују Студентска служба, ИТ служба, Маркетинг служба са студентима окупљеним у Маркетинг тим и Техничка служба уз подршку Пословодства Факултета техничких наука.

• Није могуће приказати слику.