Одржана традиционална Светосавска свечаност на Факултету техничких наука

27.01.2022. - 14:54

У четвртак, 27. јануара 2022. године уприличена је традиционална Светосавска свечаност на Факултету техничких наука. Догађај је одржан уз поштовање свих епидемиолошких мера.

На самом почетку свим присутнима обратио се декан Факултета техничких наука, проф. др Срђан Колаковић, а након њега и ректор Универзитета у Новом Саду, проф. др Дејан Мадић.

У оквиру свечаности додељена је Светосавска награда изузетном студенту Факултета техничких наука у школској 2020/2021. години. Овогодишњи лауреат Светосавске награде је Милица Шкипина која је завршила основне и мастер академске студије на студијском програму Рачунарство и аутоматика са просечном оценом 10,00. Награде су додељене и најбољим мастер инжењерима промоције. Признања која се састоје из повеље, књиге и новчане награде, нашим најбољима су у име Факултета техничких наука доделили декан и продекани.

Велика нам је част што је једна од промовисаних на данашњој свечаности била и проф. др Весна Туркулов која је Указом о одликовањима које је потписао председник Републике Србије, добитница златне медаље за заслуге у борби против корона вируса. Проф. Туркулов је на Факултету техничких наука, на Департману за индустријско инжењерство и менаџмент успешно завршила специјалистичке академске студије на модулу Менаџмент у здравству.

Поред наведених промовисани су магистар техничких наука, специјалисти и мастер инжењери Факултета техничких наука свих наставних области.

Факултет техничких наука честита свим промовисаним инжењерима и жели пуно успеха у даљем раду и приватном животу.

Није могуће приказати слику.