Google Академија за студенте завршне године ФТН-а

31.01.2022. - 10:24

Компанија Devoteam Србија, у сарадњи са Департманом за индустријско инжењерство и менаџмент  и Google Developers Student Club Novi Sad, организује Google Академију за студенте завршне године Факултета техничких наука.

Пријава и селекција студената се обавља у периоду до 21. фебруара 2022. када ће бити познат списак чак 30 студената који ће постати полазници ове Академије.
Информације о Академији и начин пријаве се налазе ОВДЕ.

Најбољих 10 студената након дипломирања добиће прилику за почетак рада у једном од Devoteam  тимова које првенствено раде на Гоогле технологији.
Од студената се тражи да напишу мотивационо писмо и пошаљу свој CV и то су истовремено два критеријума која ће се подједнако ценити и вредновати током селекције студената за Академију.

Током Google Академије, студенти ће бити вођени искусним интернационалним менторима из УК, Шведске, Белгије и Србије, обавити стручну праксу из области Google Cloud-а и сертификовати се као Digital Cloud Leader и Solution Architect. Након полагања дипломског испита, најбољим студентима са Академије биће понуђен посао у једном од тимова Devoteam-а.

“Довођењем у блиску сарадњу привреде и научних установа обезбеђује се актуелност знања које студенти стичу током студија. Студентима се пружа могућност да током и након ове Академије раде на једној од водећих технологија у свету.” - изјавио је Стеван Огњеновић, генерални директор Devoteam Србије.

Devoteam планира да у Европи и на Блиском Истоку прими 4000 нових запослених до краја 2022. године. Devoteam Србија тренутно има око 120 запослених и планира да свој тим повећа за још 50 нових ентузијаста у току ове године, па је ово јединствена прилика и за запослење и ширење Google глобалног тима компаније.