Стипендирање студената за полагање стручног испита за обављање послова безбедности и здравља на раду

08.02.2022. - 13:22

Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, Управа за безбедност и здравље на раду у сарадњи са Међународном организацијом рада, кроз пројекат „Унапређење безбедности и здравља на раду у Републици Србији“ су расписали отворени позив за стипендирање студената за полагање стручног испита за обављање послова безбедности и здравља на раду. Пројекат има за циљ да допринесе личном развоју и стицању личних квалификација студената у области безбедности и здравља на раду.

1. КО МОЖЕ ДА СЕ ПРИЈАВИ?

Стипендисти морају бити младе особе до највише 25 година старости (односно да стипендиста није напунио 26 година живота до 28. априла 2022. године);

Стипендисти морају бити у процесу формалног образовања, односно студенти на мастер или специјалистичким студијама који су завршили студије у обиму од најмање 180 ЕСПБ бодова, основне или струковне студије у трајању до три године из научне, односно стручне области у оквиру образовно-научног поља техничко-технолошких наука, природно-математичких наука или медицинских наука;

Стипендисти морају имати најмању просечну оцену на студијама 8.00.

2. ИЗНОС СТИПЕНДИЈЕ

Стипендиста у оквиру овог конкурса се пријављује за једну (1) пуну стипендију која покрива све трошкове полагања стручног испита за обављање послова безбедности и здравља на раду у износу од 14.280,00 динара.
У оквиру овог конкурса биће додељено 10 стипендија.
Одабраним стипендистима биће уручене потврде о регулисаним трошковима полагања стручног испита и у обавези су да пријаве стручни испит у року од шест (6) месеци од дана преузимања потврде. Пријава за полагање стручног испита врши се у складу са Правилником о програму и начину полагања стручног испита за обављање послова безбедности и здравља на раду и послова одговорног лица („Службени гласник РС”, бр. 111/13, 57/14, 126/14, 111/15, 113/17 – др. закон и 11/19).

3. ПРИЈАВА

Пријава на конкурс се врши путем Обрасца А и доставља се искључиво електронски на адресу: upravazabzr@minrzs.gov.rs под називом мејла: „Стипендија из области безбедности и здравља на раду за 2022. годину“. Потребно је доставити:

Попуњен и потписан пријавни формулар (Образац А) који можете пронаћи у прилогу вести;
Скениран лични документ (лична карта или пасош);
Доказ о завршеним основним/струковним студијама (уверење или диплома);
Потврда о уписаним мастер/специјалистичким студијама;
Мотивационо писмо;
Потврда о волонтирању или обављеној пракси (уколико је студент поседује).

4. РОК ЗА ДОСТАВЉАЊЕ ПРИЈАВА

Рок за достављање је 21. март 2022. године.
Непотпуне и неблаговремене пријаве неће бити разматране.

5. РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА

Управа за безбедност и здравље на раду ће обавестити одабране студенте о резултатима конкурса најкасније до 11.04.2022. године.

За додатне информације можете контактирати Управу за безбедност и здравље на раду на број телефона 011/33 47 392.