Свечано отворена Наставна и истраживачко развојна лабораторија на Факултету техничких наука

25.02.2022. - 15:41

У петак, 25. фебруара 2022. године у згради Научно-технолошког парка Нови Сад, свечано је отворена Наставна и истраживачко развојна лабораторија. Лабораторија, коју ће користити студенти Департмана за енергетику, електронику и телекомуникације је донација компаније Continental Automotive Serbia.

Лабораторију су свечано отворили проф. др Срђан Колаковић, декан Факултета техничких наука и Саша Ћоринга, генерални директор компаније Continental Automotive Serbia. Отварању су присуствовали и проф. др Борис Думнић, продекан за развој и финансије ФТН-а, проф. др Мирјана Дамњановић, директор Департмана за енергетику, електронику и телекомуникације, Владимир Милосављевић, менаџер Пословне јединице “Smart Mobility”, Раду Анилевски, менаџер Пословне јединице “User Experience” у Истраживачко развојном центру у Новом Саду као и бројни сарадници и студенти.

Отварајући наставну лабораторију декан, проф. др Срђан Колаковић навео је да је ова лабораторија резултат вишегодишње успешне сарадње компаније Continental и ФТН-а и изразио велико задовољство што ће наши студенти на једном месту имати могућност да учествују у конципирању производа из аутомобилске индустрије и подигну ниво свог знања. Заједницки циљ је да стекну знања која ће им омогућити да раде оно што воле и обезбеде себи и егзистенцију у својој земљи.

Компанија Continental Automotive Serbia је обезбедила средства у износу од близу пет милиона динара за уређење унутрашњости и набавку опреме неопходне за квалитетно одржавање наставе студентима из области електротехничког и рачунарског инжењерства. Компанија је у потпуности опремила лабораторију намештајем и обезбедила: 13 десктоп рачунара са 26 монитора, 3Д штампач, 12 осцилоскопа, пројектор, платно, најмодерније развојне плоче базиране на ембедед системима, паметне дисплеје, академске софтверске лиценце програмских пакета за обраду дигиталних сигнала и моделовање софтверских решења, електронске компоненте, роботске системе и помоћну опрему која ће се користити за наставу као и за израду студентских пројеката током студија.

У  оквиру наставе и истраживања која ће се одржавати у овој лабораторији студенти ће имати прилику да стекну практична знања и вештине коришћењем најновијих хардверских и софтверских решења и опреме из области савремене аутомобилске индустрије.

Није могуће приказати слику.