Стручна пракса Владе Републике Србије

18.03.2022. - 09:34

Влада Републике Србије донела је Закључак о сагласности да се најбољим студентима обезбеди обављање стручне праксе у државним органима и јавним службама.

Право пријаве има студент уписан у III, односно IV годину основних академских студија у школској 2021/22. години који оствари најбољи укупан просек закључно са последњим семестром.

Влада РС обезбедиће обављање стручне праксе у државним органима и јавним службама почев од 1. априла 2022. године, у трајању од 3 месеца са накнадом која би била плаћена у износу од 10.000 динара.

Пракса се може обављати у министарствима, управама у саставу министарстава, јединицама локалних власти, јавним предузећима, установама и код других корисника јавних средстава.

Заинтересовани студенти могу се пријавити попуњавањем следећег ФОРМУЛАРА.

Рок за подношење пријава је 20. март 2022. године.