ФТН успешно организовао акцију чишћење реке Тисе и њеног приобаља

11.04.2022. - 07:58

У склопу међународног пројекта TidyUp, Факултет техничких наука и Департман за инжењерство заштите животне средине и заштите на раду успешно су организовали акцију чишћења реке Тисе и њеног приобаља од чврстог комуналног отпада.

Акција чишћења је организована овог викенда, 08 и 09. априла, на потезу Бачко Петрово Село - Бечеј - Нови Бечеј.

Акцији су се придружили гости из Мађарске и Румуније али и студенти ФТН-а, заједно са својим професорима као и чланови:

Месне заједнице и Омладинског клуба Бачко Петрово Село
Бечејског удружења младих – БУМ
Општинског већа за привреду и заштиту животне средине општине Бечеј
Ловачког удружења Нови Бечеј
Општине Нови Бечеј
Основних школа Јосиф Маринковић и Милоје Чиплић из Новог Бечеја
Воде Војводине
НВО Инжењери заштите животне средине

Сав рециклабилни отпад који је сакупљен сортиран је и предат овлашћеним рециклерима који су помогли акцију чишћења, компанијама Потисје Бечеј и Brantner doo из Новог Бечеја. У акцији чишћења пронађене су велике количине стаклене и пластичне амбалаже из Украјине, Румуније али и Словачке и Мађарске што је само један у низу доказа да отпад који је бачен у реку Тису и њене притоке не познаје границе.

Пројекат Tid(y)Up се фокусира на побољшање квалитета површинских вода и реализује га 10 партнера у 7 земаља (Србија, Мађарска, Словачка, Украјина, Бугарска, Румунија и Аустрија) које припадају сливу реке Тисе.

Није могуће приказати слику.