На ФТН-у одржано регионално такмичење ученика средњих машинских школа Републике Србије

13.04.2022. - 08:06

У суботу, 09. априла 2022. године у заједничкој организацији Факултета техничких наука и Средње машинске школе из Новога Сада одржано је 28. РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИКА СРЕДЊИХ МАШИНСКИХ ШКОЛА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ ЗА РЕГИОН ВОЈВОДИНЕ.

Ученици средњих школа из Новог Сада, Суботице, Кањиже, Вршца, Зрењанина, Бечеја, Жабља, Бачке Паланке и Сремске Митровице су се такмичили у седам различитих дисциплина:
1. Статика
2. Компјутерска графика – 2D
3. Моделирање машинских елемената и склопова – 3D
4. Програмирање компјутерски управљаног струга – ручно програмирање
5. Програмирање компјутерски управљане глодалице - ручно програмирање
6. Програмирање компјутерски управљаног струга – CAD/CAM програмским пакетом
7. Програмирање компјутерски управљане глодалице - CAD/CAM програмским пакетом

У току такмичења организован је обилазак лабораторија током којег су се ђаци и њихови наставници могли упознати са опремом која је тренутно на располагању студентима ФТН-а.

Најбоље пласираним ђацима у свим дисциплинама додељене су дипломе, медаље, пехари, али и вредне награде спонзора такмичења: Факултета техничких наука, Департмана за производно машинство и компаније Металфер из Сремске Митровице.

Није могуће приказати слику.