Свечана промоција инжењера и додела награда из Фонда Момчило Момо Новковић

20.05.2022. - 12:13

Свечаном промоцијом инжењера Факулета техничких наука и доделом награда из Фонда "Момчило Момо Новковић", која је одржана данас, у петак 20. маја, завршила се прослава јубилеја 60+2 године од оснивања ФТН-а. Промоција је одржана у Свечаној сали када је промовисано 84 мастер инжењера, 5 специјалиста инжењера и по први пут 2 мастер струковна инжењера.

Овогодишњи добитници "Момине награде" су:

доц. др Слободан Шупић,
доц. др Сања Ожват,
доц. др Иван Прокић,
Марко Вуковић,
Ирена Продановић,
Александар Јањош,
др Марко Поповић,
Тијана Гњидић,
Милица Терзић,
Бојан Јорговановић,
Александар Граховац,
Лука Шербеџија.

Прослава Дана Факултета званично је почела у петак, 13. маја када су генерацији студената која је ФТН уписала школске 1970/71. године додељени Златни индекси. Овом приликом у пензију је свечано испраћено и десет колега који су своју радну каријеру провели на нашем факултету.

Дан касније, кроз отворена врата Факултета прошло је преко 800 матураната, будућих инжењера који су тог дана осетили како је бити део једниствене ФТН породице.

У оквиру манифестације Дан отворених врата – БИЋУ СТУДЕНТ ФТН-а одржана је  презентација током које су наши будући студенти информисани о свим детаљима везаним за упис као и могућностима студирања на највећем факултету у региону. Матуранти су имали прилику да обиђу лабораторије и учионице Факултета као и да на традиционалној „Кафи са студентима“ у Клубу Машинац добију одговоре на сва своја питања.

Централна манифестација прославе Дана Факултета техничких наука, Свечана академија одржана је у среду, 18. маја на сцени "Јован Ђорђевић" Српског народног позоришта са почетком у 18 часова. Уз присуство великог броја званица из земље и региона, и уз пригодан културно-уметнички програм Факултет је наградио своје најуспешније студенте и запослене.

Посебна захвалница за успешну сарадњу и значајан допринос развоју и унапређењу наставног и истраживачког капацитета Факултета техничких наука уручена је компанији „Continental Automotive Serbia“.

У оквиру прославе Дана Факултета додељене су и посебне повеље за успешну сарадњу и изузетан допринос развоју Факултета уваженим институцијама Републике Србије.

Догађаје у сарадњи са представницима департмана и стручних служби организовала је и реализовала Маркетинг служба Факултета.

Није могуће приказати слику.