Отворени дани резултата пројекта AI4Trust BC

23.05.2022. - 08:10

У петак, 20. маја 2022. године у Свечаној сали ФТН-а је упличен Отворени дан пројекта AI4Trust BC.
AI4TrustBC  је пројекат из области вештачке интелигенције и реализује се у сарадњи Математичког института САНУ и Факултета техничких наука.

Скуп је након уводне речи отворила проф. др Силвиа Гилезан. Ученсицима скупа су се обратили и поздравили проф. др Срђан Колаковић, декан Факултета техничких наука и проф. др Игор Долинка, дописни члан Српске академије наука и уметности.

Пројекат AI4TrustBC је представила др Татјана Давидовић, научни саветник Математичког института САНУ и руководилац пројекта.

У раду скупа су учествовали и резултате представили, према приложеном програму, Симона Каштеровић и Тамара Стефановић, асистенти ФТН, др Ангелина Илић-Степић, научни сарадник Математичког института САНУ, др Драган Урошевић,  научни саветник Математичког института САНУ  и др Миодраг Михаљевић,  научни саветник Математичког института САНУ и дописни члан Српске академије наука и уметности.

Актуелност теме, резултати истраживања и сам скуп су привукли велико интересовање  професора Факултета техничких наука и студената докторских студија који су својим учествовањем допринели успешном раду скупа.

Програм скупа је на линку

Није могуће приказати слику.