У првом уписном року ФТН уписало 2397 бруцоша

08.07.2022. - 13:35

У првом уписном року школске 2022/23. године на један од 29 студијских програма основних студија Факултета техничких наука уписало се укупно 2397 бруцоша.

Након што се за полагање пријемног испита пријавило рекордних 3020 кандидата уследили су пријемни испити који су се одржавали у три дана.
Упис за оне кандидате који су пријемни испит положили на нашем Факултету трајао је од 5. до 8. јула. Првог дана уписивали су се кандидати који су по основној жељи рангирани у оквиру квоте за буџет, а другог и трећег дана уписа организоване су прозивке за све остале кандидате. Последњег дана одржана је генерална прозивка током које су до тада неуписани кандидати могли да бирају студијске програме на којима је остало слободних места.

Лица која су положила одговарајући пријемни испит на неком другом факултету (са минимално освојених 14 бодова), могу се уписати на студијске програме ФТН-а на којима је остало слободних места. Упис ће се за ове кандидате одржати 11. и 12. јула 2022. године.

Преостала слободна места могу се погледати ОВДЕ.

Матуранти, који су били заинтересовани за упис на Факултет техничких наука, имали су јединствену могућност да приликом пријаве на Конкурс ФТН-а одаберу пет студијских програма – тзв. “Пет жеља” чиме су себи обезбедили конкурисање на више студијских програма, а сам процес пријава за полагање пријемног испита одвијао се искључиво електронским путем преко web апликације која је развијена на нашем Факултету.

Факултет техничких наука наставио је и ове године традицију најбоље организованих уписних активности које заједнички реализују Студентска служба, Служба рачунарски центар, Маркетинг служба са студентима окупљеним у Маркетинг тим и Техничка служба, уз подршку Пословодства Факултета.

Није могуће приказати слику.