ФТН потписао споразум о сарадњи са компанијом ДДОР

13.07.2022. - 08:23

Декан Факултета техничких наука, проф. др Срђан Колаковић је у уторак, 12. јула 2022. године потписао споразум о сарадњи са компанијом ДДОР осигурање.

Оснивањем Фонда за стипендирање и подстицање напредовања даровитих студената и младих научника, пре тридесет година, почела је сарадња ове компаније и Универзитета у Новом Саду. Новим споразумом, ова дугогодишња сарадња сада прелази на виши ниво и биће надограђена кроз различите заједничке научне и практичне пројекте.

Уз захвалност за ову иницијативу ДДОР осигурања, декан ФТН-а је рекао:
Изузетна ми је част што се данас налазим у овој престижној компанији са којом Факултет техничких наука има деценијску сарадњу која се у последњих неколико година и убрзала и проширила. Ми смо потпуно уверени да припремамо студенте за вас јер имамо модуле „Управљање ризицима и осигурањем“ на студијском програму Инжењерски менаџмент, а имамо и читав студијски програм „Управљање ризиком од катастрофалних догађаја и пожара“, међутим верујем да свих наших 16.000 студената могу да буду ваши запослени и који ће вам помоћи. Од грађевинаца, архитеката, машинаца који одмах могу да се укључе на проценама штета, на пример. Нормално је да ће овај споразум још више поспешити сарадњу и наша је жеља да имамо још више успешних заједничких пројеката кроз студентске праксе које су од изузетног значаја за наше инжењере као и кроз трансфер знања са Факултета техничких наука ка ДДОР-у, као и стручњака ДДОР-а студентима Факултета техничких наука. Наша је жеља да још више сарађујемо и да заједнички развијамо струку и вашу компанију, а самим тим и Факултет техничких наука. Сигуран сам да ћемо у томе успети.“

Није могуће приказати слику.