Јавни конкурс за наступ Србије на Прашком квадријеналу

25.10.2022. - 10:23

Расписан ЈАВНИ КОНКУРС за учешће у СТУДЕНТСКОЈ СЕКЦИЈИ НАЦИОНАЛНОГ НАСТУПА СРБИЈЕ на Прашком квадријеналу сценског дизајна и сценског простора 2023. године. Организатори Наступа Републике Србије на Прашком квадријеналу сценског дизајна и сценског простора 2023., (Prague Quadrennial of Performance Design and Space 2023) су Сцен – Центар за сценски дизајн, архитектуру и технологију – OISTAT Центар за Србију, Нови Сад и Музеј примењене уметности, Београд.

Текст конкурса преузмите ОВДЕ.
Прилог 1 - Програмски текст наступа преузмите ОВДЕ.
Прилог 2 – Простор студентске секције Прашког квадријенала преузмите ОВДЕ.

Рок за предају конкурсних радова је недеља, 6. новембар 2022. до 12 часова.

Представљање Конкурса за учешће у студентској секцији националног наступа Србије на Прашком квадријеналу сценског дизајна и сценског простора 2023. године биће одржан у понедељак, 31. октобар 2022. године у 18 часова Сценска лабораторија „Борислав Гвојић” - Сценлаб, Факултет техничких наука (приземље), Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад. Позивају се студенти свих факултета, академија и високих школа, независно од врсте студијског програма, да дођу на представљање конкурса за студентску секцију наступа Србије на Прашком квадријеналу – најзначајнијој светској манифестацији посвећеној сценографији, сценском дизајну, архитектури и простору у сценској уметности. Студентима ће бити представљен кустоски концепт, као и садржај, услови конкурса и рокови за предају радова.

ФОТО: Немања Кнежевић, Наступ Србије на ПQ19, студентска секција