Свечано отворена фабрика аутомобилских гума Toyo Tires у Инђији

14.12.2022. - 14:23

Компанија Toyo Tires, један од водећих светских произвођача гума више од 70 година, у среду, 14. децембра 2022. године је свечано отворила своју фабрику аутомобилских гума у Инђији.

На свечаном отварању фабрике аутомобилских гума присуствовали су председник Србије Александар Вучић, генерални директор корпорације Toyo Tires Такаши Шимицу, амбасадор Јапана у Србији Такахико Кацумата и декан Факултета техничких наука у Новом Саду, проф. др Срђан Колаковић. Овом приликом председник Србије истакао је значај Универзитета у Новом Саду.

Студенти ФТН-а имали су прилику да се упознају са радом ове компаније на презентацији која је одржана у петак, 25. новембра 2022. у Свечаној сали Факултета. Овом приликом представници сектора Toyo Tire Serbia упознали су студенте и са тренинзима, менторствим и обукама које држе инжењери са искуством у аутоиндустрији, алатима и техникама Индустријског инжењерства, могућностима запошљавања након стручне праксе и радом у високо-технолошком окружењу са аутоматизованим процесима.

• Није могуће приказати слику.