Одржан први састанак на пројекту BAS4SC

15.12.2022. - 11:59

У периоду од 18. до 19. октобра 2022. године одржан је први састанак на пројекту “BAS4SC – Business Analytics Skills for the Future-proof Supply Chains”. Домаћин састанка био је Технолошки универзитет у Познању, који је и носилац поменутог пројекта.

Овом приликом о пројекту и његовим изазовима дискутовали су представници партнерских институција: Познанска школа за логистику, Универзитет у Марибору, Штросмајер универзитет у Осијеку и Универзитет у Новом Саду. Представници Универзитета у Новом Саду на овом састанку били су проф. др Маринко Масларић и др Дејан Мирчетић, који су узели активно учествовање у дискусији и креирању будућих радних активности на поменутом пројетку. Поред тога, разговарано је и о главним циљевима пројекта, његовим резултатима, као и о будућем утицају који ће пројекат имати на област пословне аналитике. Развијене су претпоставке за стратегије управљања, планирања и прац´ења активности на самом пројекту. Предложен је и одабран лого који идентификује пројекат BAS4SC. Поред тога, у заједничкој дискусији између пројектних партнера планирани су и први задаци који ће се извршити у наредом периоду.

Пројекат BAS4SC има за циљ да развије нове наставне курсеве и курикулуме који ће обухватати иновативне аналитичке методе и помоћна наставна средства за учења и подучавање. На тај начин, омогућиће се ученицима да развију своје аналитичке вештине и примене их у пракси. Пројекат ће имати за циљ не само да произведе стратегију вештина пословне аналитике за професионалце у логистици, већ и да повећа број професионалаца побољшавајући ефикасност целе логистичке индустрије.