Стручна екскурзија студената Механизације и конструкционог машинства

16.12.2022. - 08:30

Студенти четврте године Механизације и конструкционог машинства су у четвртак, 15. децембра 2022. године били на стручној екскурзији у компанијама Волонг Север и Винерџи (некадашњи Сименс) у Суботици.

Приликом посете Волонг Север-у, директор компаније одржао је кратак поздравни говор где је пожелео добродошлицу и нагласио жељу да овакве посете постану традиција. Студенти су имали прилику да виде како тече развој и производња високонапонских асинхроних мотора, као и синхроних и асинхроних хидро и ветро генератора. Такође, студенти су се упознали са пословима у конструкционим бироима. Представљена је и могућност плаћене праксе у трајању од 6 месеци. Наглашено је како постоји велика потребна за машинским инжењерима са Механизације и конструкционог машинства.

Током посете компанији Винерџи, студенти су се упознали са производњом генератора за ветро електране. Посебно интересантни су ДД генератори који се користе за морске ветро електране и склапају се на лицу места због својих габарита.  Том приликом студентима су понуђене плаћене праксе у компанији у трајању од 9 месеци. Посебно су истакнуте повољности у виду омогућавања студентима да без проблема завршавају преостале испите током праксе.

Није могуће приказати слику.