Средњошколци на предновогодишњем Дану отворених врата

20.12.2022. - 08:06

Велики број средњошколаца, њих преко 450, посетило је у суботу, 17. децембра 2022. године, Факултет техничких наука у оквиру манифестације Дан отворених врата.

Свечана сала Факултета била је пуна средњошколаца који своје школовање планирају да наставе на највећем факултету у региону. На самом почетку наши будући студенти имали су прилику да се кроз презентацију коју су водили чланови Маркетинг тима ФТН-а упознају са студијским програмима које могу уписати у школској 2023/2024. години, о начину полагања пријемног испита, могућностима конкурисања на више студијских програма ("ПЕТ ЖЕЉА"), статистици претходних година и другим значајним информацијама.

Након опште презентације о Факултету, матуранти су имали могућност да послушају и презентације неких студијских програма за које су заинтересовани.

Овогодишњи концепт био је нешто другачији у односу на претходне године па су тако матуранти добили прилику да се у холу Факултета упознају са студијским програмима кроз њихове пројекте и радове, као и да разговарају са будућим колегама о свему што их интересује.

Није могуће приказати слику.