Награда Ранко Радовић за Collab Commons

26.12.2022. - 08:40

У среду, 21. децембра 2022. године, у Задужбини Илије М. Коларца у Београду одржана је свечана додела „Награде Ранко Радовић“, једна од најзначајнијих стручних признања коју додељује УЛУПУДС са својим партнерима за савремено архитектонско стваралаштво, теоријски рад и мултимедијално истраживање.

У категорији која се додељује за најбоље телевизијске емисије, изложбе и мултимедијалне презентације награда је додељена тиму у којем су учествовали наставници и студенти Факултета техничких наука, скупа са наставницима и студентима из Македоније и Хрватске.

Награђени су аутори: Александра Пештерац, Филип Јовановски и Лара Бадурина, за пројекат „Штампање заједничких простора“ који је био представљен у оквиру програмске линије Collab Commons Бијенала сценског дизајна у Новом Саду и Европске престонице културе - Нови Сад 2022. Асистент на пројекту била је Луна Шаламон, а у оквиру овог пројекта учестовао је и велики број младих професионалаца - студенти Одсека за уметност и дизајн из Новог Сада, Факултета за драмске уметности и Архитектонског факултета из Скопља, као и Академије примењених уметности из Ријеке: Марија Варга, Бојан Каурин, Нађа Вукореп, Маја Богдановић, Душица Илић, Дениз Ајдаревик, Мартина Петреска, Александар Јовановски, Димитар Милев, Сандра Николовска , Стефан Танков, Тамара Џерков, Бојана Исијанин, Деница Стојковска, Филип Новак, Каја Ресман, Катарина Кожул, Марко Мрвош, Тена Његован, Дорис Ла Мазза, Сара Виљушић, Ања Главочевић и Марта Сладољев.

Током 2023. године изложба радова свих учесника „Награде Ранко Радовић“ биће одржана на Факултету техничких наука у Новом Саду.

Фото: Марија Бељкаш, Бијенале сценског дизајна 2022.

Није могуће приказати слику.