Одржано финале радионица 3Д моделовања и пројектовања

23.05.2023. - 14:10

У суботу, 13. маја 2023. године, на Факултету техничких наука одржано је финале радионица 3D моделовања и пројектовања за матуранте у организацији Департмана за механизацију и конструкционо машинство.

Матуранти су током радионица били подељени у две групе на основу предзнања - основни и напредни ниво. Укупно је учествовало 20 матуранта из следећих средњх школа - Гимназија "Вук Караџић" Лозница, Гимназија Бечеј, Техничка школа Шабац, Гимназија "Светозар Марковић" Суботица, Гимназија "20. октобар" Бачка Паланка, Техничка школа "9. мај" Бачка Паланка, Техничка школа Ваљево, Техничка школа Зрењанин, ЕТШ "Михајло Пупин" Нови Сад, Машинска школа Нови Сад, Гимназија "Лаза Костић" Нови Сад, Гимназија "Исидора Секулић" Нови Сад, Гимназија "Светозар Марковић" Нови Сад, Средња стручна школа Нови Сад.

Матуранти су стекли вештине из софтвера за 3D моделирање Autodesk Inventor Professional које ће им бити од великог значаја током студија.

Најбољи радови су награђени вредним наградама, док су сви учесници добили сертификате.

Основни ниво:
I место Немања Ивановић из Средње стручне школе Нови Сад са моделом В мотор.
II место Марија Ђурић из Гимназије "Вук Караџић" Лозница са моделом Роботска рука.
III место Николина Лазареовић из Гимназије "Вук Караџић" Лозница са моделом Ручни сат.

Напредни ниво:
I место Жељко Родић из Средње машинске школе Нови Сад са моделом Кидалица.
II место Драгољуб Голић из Техничке школе Зрењанин са моделом Редуктор.
III место Михаела Михаљ из Техничке школе "9. мај" Бачка Паланка са моделом Виљушкар.

• Није могуће приказати слику.