XXII Међународни симпозијум Енергетска електроника

05.06.2023. - 14:25

Универзитет у Новом Саду и Факултет техничких наука, у сарадњи са Институтом „Никола Тесла“ из Београда, Српском академијом наука и уметности и Друштвом за енергетску електронику Србије, позивају све заинтересоване да узму учешће на XXII Међународном симпозијуму Енергетска електроника (22th International Symposium on Power Electronics) који ће се одржати у Новом Саду, у згради Научно технолошког парка у Новом Саду, од 25. до 28. октобра 2023. године.

Овај јубиларни научни скуп, 50 година од првог скупа (од 1973 год.) сада већ брендиран и опште познат као Ее 2023, наставља дугу традицију окупљања еминентних међународних и домаћих стручњака у широј области енергетске електронике, која обухвата и електричне машине, електричне аутомобиле, дистрибуиране системе и примену обновљивих извора енергије.

Циљ скупа је размена знања и представљање најновијих достигнућа и трендова развоја у овим областима. Посебно се позивају студенти: Енергетике, електронике и телекомуникација (Е1), Рачунарства и аутоматике (Е2), Мехатронике и Чистих енергетских технологија да узму учешће у овом скупу, а за њих ће бити обезбеђен бесплатан улаз и котизација. Конференција је под патронатом светског удружења инжењера електротехнике (IEEE) и под покровитељством Министарства науке и и Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност, EPE асоцијације из Брисела и ECPE Асоцијације из Нирнберга.

Сви презентовани радови биће публиковани у електронском зборнику (USB), уврштени у базу IEEE Xplore и цитирани преко: Web of Science-а, Google Scholar-а и Scopus-а.

Председавајући конференције је проф. др Владимир Катић са Универзитета у Новом Саду (ФТН), заменици председника су академик проф. др Слободан Вукосавић са Универзитета у Београду, и проф. др Душан Боројевић са Virginia Tech универзитета (САД).

Очекује се да конференција окупи преко 150 учесника из преко 30 земаља, а научни део ће чинити шест врхунских међународних предавача, који ће представити уводне радове, четири изузетна научника, који ће представити позване радове, као и још 65 других истраживача, који ће изложити резултате својих висококвалитетних истраживања.

Теме скупа:
ТЕМА 1: Енергетски претварачи и компоненте
ТЕМА 2: Аутомобилски и индустријски електромоторни погони
ТЕМА 3: Електричне машине
ТЕМА 4: Напредни системи управљања и мерења
ТЕМА 5: Паметна енергетска електроника, Паметне мреже и Енергетска складишта
ТЕМА 6: Квалитет електричне енергије
ТЕМА 7: Обновљиви и дистрибуирани извори енергије

Више информација, као и програм, можете пронаћи ОВДЕ.