Компанија Naovis опремила рачунарску лабораторију

13.10.2023. - 11:28

У петак, 13. октобра 2023. године свечано је отворена реновирана лабораторија у оквиру Рачунарског центра. Комплетно уређење и опремање остварено је захваљујући донацији компаније Naovis, вредној преко 3.000.000,00 динара. Осим потпуног реновирања лабораторије, обезбеђен је и нови инвентар, као и модерна рачунарска опрема.

Ова лабораторија ће бити на располагању постојећим и будућим генерацијама студената свих департмана.

О значају оваквих донација на Свечаном отварању говорио је в. д. декана проф. др Борис Думнић који је истакао да се на овај начин успоставља добар пример сарадње између академије и привреде што и јесте основ савременог и квалитетног образовног процеса.

"Задовољство ми је што смо имали прилику да на овај начин проширимо сарадњу са Факултетом техничких наука и тако помогнемо образовању младих кадрова" изјавио је директор компаније Naovis, Жико Тешић.

Годинама уназад, дипломци ФТН-а постали су део Naovis тима, претежно путем студентских пракси које компанија редовно организује. До сада је 32 студента нашег факултета успешно завршило своју студентску праксу у Naovis-у, од којих се 26 и запослило у компанији. У овом тренутку, од 75 запослених у компанији у Србији и 6 у Републици Српској, њих 30 су управо бивши студенти ФТН-а.

Naovis је софтверска компанија, основана у Новом Саду у марту 2011. године. Naovis тим је специјализован за развој и одржавање дугорочних софтверских решења за међународне финансијске институције са седиштем, углавном, у Швајцарској и Европи. Тим чини више од 80 висококвалификованих стручњака, од којих је већина у Србији (Нови Сад), Луксембургу и Швајцарској. 2022. године основана је компанија у Бијељини, Република Српска - БиХ. Фокус компаније је на стратешки раст и усавршавање запослених.

• Није могуће приказати слику.