Предавање на тему Data literacy концепт

16.11.2023. - 14:33

У понедељак, 13. новембра, продекан за науку и међународну сарадњу Дарко Стефановић, заједно са асистентима Алексом Комосаром и Саром Кијановић са Катедре за информационо-комуникационе системе су одржали предавање на тему Data literacy концепта у области отворених података. Гости предавања су били представници Google студентских клубова из Темишвара, Београда и Новог Сада, као и студенти Факултета техничких наука.

Студенти су имали прилику да се упознају са основним концептима отворених података, али и data literacy-ијем, као и начинима мерења. Поред тога, имали су задатак да пронађу портале отворених података и интерпретирају визуализације. Ово предавање је једно у низу у оквиру десетогодишњице студијског програма Инжењерство информационих система.

Није могуће приказати слику.