Обавештење о студијском програму струковних студија Софтверске информационе технологије

11.09.2012. - 00:00
Обавештење о условима уписа и условима студирања (хоризонтална проходност) на студијском програму струковних студија Софтверске информационе технологије, високошколске јединице у Лозници и у Инђији

УСЛОВИ УПИСА НА 1. ГОДИНУ

У продуженом септембарском уписном року на студијски програм Софтверске и информационе технологије, високошколских јединица у Лозници и Инђији могу се уписати кандидати под следећим условима:

   Студенти факултета или високих струковних школа који су у оквиру пријемног испита за упис на факултет или високу струковну школу положили пријемни испит који обухвата и област математика или информатика, без полагања пријемног испита (кандидати морају приложити потврду о положеном пријемном испиту).

   Студенти Факултета техничких наука који су уписани на било коју годину, а положили су пријемни испит из математике, без полагања пријемног испита.

   Кандидати који положе пријемни испит у продуженом септембарском уписном року.

УСЛОВИ СТУДИРАЊА (ХОРИЗОНТАЛНА ПРОХОДНОСТ)

Кандидати који се упишу на студијски програм струковних студија Софтверске информационе технологије, високошколских јединица у Лозници и Инђији, имаће могућност избора следећих опција студирања (хоризонтална проходност):

   Могућност преласка на основне академске студије на студисјки програм „Софтверске технологије и софтверско инжењерство“, у току студирања.

   Могућност наставка студирања на четвртој години основних академских студија на студисјком програму „Софтверске технологије и софтверско инжењерство“ на Факултету техничких наука након завршене треће године струковних студија.

   Након завршеног студисјког програма „Софтверске технологије и софтверско инжењерство“ могућност уписа на мастер академске студије студијског програма „Рачунарство и аутоматика“ на Факултету техничких наука у Новом Саду.

Детаљније информације можете погледати у прилогу