Предмет: Архитектуре и алгоритми ДСП-а 1 (06 - RT44)

КатегоријаНаучно-стручни
Научна областРачунарска техника и рачунарске комуникације

Одсек за рачунарску технику и рачунарске комуникације

Програм се примењује од 01.10.2005..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Логичко пројектовање рачунарских система 2дада
Основи алгоритама и структура ДСП-а 1дада
Овладавање пројектовањем архитектура за дигиталну обраду сигнала, са акцентом на архитектуре процесора за дигиталну обраду сигнала и њихово програмирање.
Владање основним техникама пројектовање, и тестирање архитектура за дигиталну обраду сигнала (DSP-ова). Стечена знања су основа за праћење наставне на стручним предметима који следе.
Увод. Архитектура процесора за дигиталну обраду сигнала (Von Neuman-ова и Харвард архитектура, RISC и DSP, паралелно процесирање, проточна архитектура, DSP ресурси: ALU, меморија и спрежни систем, наменски DSP-ови: DSP-ови за обраду аудио сигнала, DSP-ови за обраду видео сигнала). VLSI технологија за DSP. Аритметика процесора за дигиталну обраду сигнала (формат података, начини представљања бројева, основне операције ADD, MUL и MAC, специфичне операције: комплексна аритметика, цордиц, конволуција и векторска аритметика). DSP програмирање (рад у реалном времену, програмски језици: C и асемблер, алати: преводилац, симулатор и дибагер, тестирање).
Предавања. Туторијали. Аудиторне вежбе. Рачунарске вежбе. Консултације. Настава се изводи као блок настава из два дела. У првом делу блок наставе студенти слушају предавања из теорије у преподневном термину. У поподневном термину се изводе рачунарске вежбе. У другом делу блок наставе, студент израђује свој испитни рад.
В. Ковачевић, М. Темеринац, М. Поповић, Н. ТеслићАрхитектуре и алгоритми DSP-а I2004ФТНСрпски језик
Предметни пројекатдада30.00
Колоквијумдане40.00