Предмет: Међурачунарске комуникације и рачунарске мреже 2 (06 - RT57)

КатегоријаНаучно-стручни
Научна областРачунарска техника и рачунарске комуникације

Одсек за рачунарску технику и рачунарске комуникације

Програм се примењује од 01.10.2005..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Међурачунарске комуникације и рачунарске мреже 1дада
Оспособљавање студената за пројектовање, реализацију и тестирање компонената Интернет технологије и комуникационих система заснованих на Интернет технологији.
Оспособљеност за пројектовање, реализацију и тестирање компонената Интернет технологије и комуникационих система заснованих на Интернет технологији.
Увод. Део 1: Пројектовање комуникационих протокола (Захтеви. Пројекат. Реализација. Тестирање и верификација.) Део 2: Унутрашње компоненте Интернет технологије (Систем конвертора протокола језгра Интернета. Аутономни системи и конфедерације унутар Интернета. Унутрашњи протоколи конвертора протокола. Протоколи заштите. Протоколи за надзор и управљање. Интернет Будућности.) Део 3: Системи засновани на Интернет технологији (Контакт центри. Архитектура заснована на услугама.).
Предавања. Туторијали. Рачунарске вежбе. Консултације. Настава се изводи као блок настава из два дела. У првом делу блок наставе студенти слушају предавања из теорије у преподневном термину. У поподневном термину се изводе рачунарске вежбе. У другом делу блок наставе, студент израђује свој испитни рад.
Мирослав ПоповићCommunication Protocol Engineering2006CRC PressЕнглески
Даглас КомерTCP/IP Internet2005Српски језик