Одржан Округли сто на тему државне матуре и финансирања високошколских институција

09.02.2023. - 20:51

У оквиру научног Скупа Трендови развоја који се од 8-11. фебруара 2023. године одржава у Врњачкој Бањи, у организацији Факултета техничких наука из Новог Сада одржао се Округли сто на коме су присуствовали државна секретарка из Министарства просвете, ректори београдског и крагујевачког универзитета, декани и продекани 12 техничких факултета и директори високих школа из Србије.

На Округлом столу дискутовало се о најактуелнијим темама које таргетирају академску заједницу а тичу се државне матуре и финансирања високошколских установа.

Државна секретарка у Министартсву просвете, проф. др Маријана Дукић Мијатовић је истакла да је ово министарство отворено за дијалог и конструктивне предлоге који ће допринети успешној имплементацији државне матуре у Републици Србији као и превазилажењу проблема и побољшању система финансирања високошколских институција.

Конструктивна дискусија и предлози који су изложени током трајања округлог стола подржани су од стране свих учесника и свакако ће допринети уређењу односа и постизања напретка по предметним темама.

• Није могуће приказати слику.