Прво студентско предузеће у оквиру Департмана

06.11.2013. - 09:00
Као аргумент да студирање није само усвајање теоријских основа, већ и њихова практична примена, појављује се и жеља студената Департмана за Индустријско инжењерство и менаџмент да оснују своје предузеће. Замисао иницијатора овог пројекта, доц. др Лазаревић Милована, јесте да спроведе студенте кроз све фазе процеса производње, од идеје и планирања до лансирања и продаје производа.

Ово предузеће је виртуелног карактара, јер нема свој ПИБ и жиро-рачун, али све друге захтеве организационог и менаџерског карактера итекако задовољава, те и функционише као прави пословни систем. Помоћ раду пружају и студенти и ментори других департмана, што резултира већом умрежености смерова, ужом сарадњом и интердициплинарним карактером рада – а то и представља једну од најпозитивнијих карактеристика овог предузећа.

Прва серија производа на којој ће радити 30 студената, „запослених“ у овом предузећу, обухватаће око 300 минијатурних батеријских лампи, чији процес производње и промоције ће, у потпуности бити у режији ових младих и амбициозних будућих инжењера. Студенти ће на овај начин користити постојећа и усвајати нова знања, користиће стечене и усавршавати нове вештине развоја, организовања, управљања, комуникације и тимског рада, истиче доц. др Милован Лазаревић за локалне новине, НСрепортер.

Чланак о Студентском предузећу:

Пуно среће, успеха и одрживог елана у раду и будућим стваралачким подухватима,
жели им
Департман за ИИМ.

Није могуће приказати слику.