Предмет: Компјутерски подржана кинематика и динамика механичких система (17 - MIT001)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областМеханика
МултидисциплинарнаДа

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 15.11.2018..

Анализа и решавање инжењерских проблема кинематике и динамике нумеричким методама.
Способност решавања практичних инжењерских проблема употребом рачунара.
Основне машине и механизми и кинематички и динамички проблеми који се јављају при њиховом дизајнирању. Основе матричног записа и формирања једначина кретања и једначина веза. Методе анализе кинематике и динамике система крутих тела. Методе синтезе, дизајна, механизама и машина. Основе програмског пакета Wolfram Mathematica. Основе програмског пакета MD ADAMS. Систем нелинеарних алгебарских једначина и методе решавања. Кинематика раванских система. Једначине веза. Методе решавања једначина веза и симулација. Кинематика просторних система. Једначине веза. Методе решавања једначина веза и симулација. Систем диференцијално алгебарских једначина и методе нумеричке интеграције. Динамика раванских система. Једначине кретања. Методе решавања једначина кретања и симулација. Динамика просторних система. Једначине кретања. Методе решавања једначина кретања и симулација.
Настава се изводи кроз активну сарадњу са студентима у виду предавања и рачунарских вежби.
Haug, E.J.Computer Aided Kinematics and Dynamics of Mechanical Systems, Volume I: Basic methods1989Allyn and Bacon, BostonЕнглески
Jens WittenburgDynamics of Multibody Systems2008Springer, Springer-Verlag Berlin HeidelbergЕнглески
J. Uicker, Jr., Gordon R. Pennock, and Joseph E. ShigleyTheory of Machines and Mechanisms, 5th ed.2016Oxford University PressЕнглески
E. Eich-Soellner and C. FührerNumerical Methods in Multibody Dynamics1998European Consortium for Mathematics in Industry, B. G. Teubner GmbHЕнглески