468 Никола Ђурић, Драган Кљајић, Данка Антић "Збирка задатака из Основа електротехнике за биомедицинско инжењерство"

12.02.2015. - 11:43
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Збирка из основа електротехнике за биомедицинско инжењерство”

Аутори: Никола Ђурић, Драган Кљајић, Данка Антић

Рецензенти: др Мирослав Прша, ванр. проф. (у пензији) Факултета техничких наука у Новом Саду
             др Дарко Вучковић, доцент Факултета техничких наука у Косовској Митровици

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад
Штампање одобрио: Савет за библиотечку и издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета за библиотечку и издавачку делатност:
др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
621.3 (075.8)(076)

ЂУРИЋ, Никола, 1973-
     Збирка из основа електротехнике за биомедицинско инжењерство /
Никола Ђурић, Драган Кљајић, Данка Антић. - Нови Сад : Факултет техничких наука,
2014 (Нови Сад : Грид) . - 144 стр. : илустр. ; 24 цм. -  (Едиција "Техничке науке - уџбеници" ; 468)

Тираж 120. - Библиографија.
ISBN 978-86-7892-632-7

а) Електротехника - Задаци

(из садржаја)
Збирка детаљно решених задатака из Основа електротехнике је намењена студентима студијског програма Биомедицинско инжењерство, Факултета техничких наука, Универзитета у Новом Саду. Збирка задатака је замишљена као додатни уџбеник, који ће у потпуности покрити аудиторне вежбе које студенти овог студијског програма слушају, како би на време и што ефикасније усвојили потребна знања и положили предвиђене испитне обавезе. У погледу избора материјала, аутори су настојали да одаберу низ примера који на најбољи начин представљају теоријске и практичне проблеме из области електростатике, временски константних струја, електромагнетизма и временски променљивих струја, при чему су поглавља прилагођена настави која се изводи у оквиру предмета.

(из рецензије)
У свим битним обележјима која се огледају кроз одабир задатака, једноставност и јасноћу изражавања, прегледност у обиљу графичких илустрација, збирка доприноси лакшем разумевању наставне материје изложене на предавањима. У том смислу она представља неопходно средство којим се теоријске поставке, које понекад делују апстрактно, преводе на терен практичних проблема, чиме се доприноси њиховом лакшем и потпунијем сагледавању.

(о ауторима)
Др Никола Ђурић је доцент на Катедри за теоријску електротехнику, Факултета техничких наука, Универзитета у Новом Саду. Његова научна интересовања су везана за проблеме теоријске и примењене електромагнетике, као и развоја и примене система и поступака за испитивање електромагнетских поља, у циљу одређивања потенцијалне узложености људске популације.
M.Sc. Драган Кљајић је асистент на Катедри за теоријску електротехнику, Факултета техничких наука, Универзитета у Новом Саду. Његова научна и стручна интересовања су оријентисана ка развоју и примени система и поступака за континуални мониторинг и испитивање електромагнетских поља, у циљу потенцијалне изложености људске популације.
M.Sc. Данка Антић је асистент на Катедри за теоријску електротехнику, Факултета техничких наука, Универзитета у Новом Саду. Њена стручна оријентација је усмерена ка развоју система и поступака за континуални мониторинг и испитивање електромагнетских поља, у циљу потенцијалне изложености људске популације.

• Није могуће приказати слику.