67 Ана Петровић "Физика" - Основи примењене физике

31.12.2012. - 11:25
 Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Физика. Основи примењене физике”

Аутор: Ана Петровић

Рецензенти: др Станоје Стојановић, ред. проф. ПМФ-а у Новом Саду
                   др Иштван Бикит, ред. проф. ПМФ-а у Новом Саду
др Иван Аничин, ред. проф. Физичког факултета у Београду

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник
:
проф. др Илија Ћосић, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа
: СИМБОЛ, Косте Нађа 11, Петроварадин
Штампање одобрио: Савет за издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета: проф. др Влатко Вуковић

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
53(075.8)

ПЕТРОВИЋ, Ана

     Физика : Основи примењене физике / Ана Петровић. - [2. издање]. - Нови Сад : Универзитет :
Факултет техничких наука, 2003 (Птроварадин : СИМБОЛ). – 248 стр. : илустр. ; 24 цм. –
(Едиција “Техничке науке - уџбеници” ; 67)
Тираж 750.
ISBN 86-80249-76-9

а) Физика

(из рецензија)
  „Уџбеник Физика (Основи примењене физике) аутора проф. др Ане Петровић упознаје студенте са основним принципима физике неопходним за рад у техничким наукама. Област класичне физике (механика, електромагнетизам) је детаљно објашњена са нагласком на електромагнетним особинама материјала. Такође су описане и неке практичне области физике, као што је физика звука и геометријска оптика.  последња поглавља уџбеника уводе студенте у свет квантних појава са кратким описом физике атома и физике нуклеарних процеса...“

  „Рукопис садржи 21 поглавље, чиме су обухваћене све најважније области физике интересантне за праксу. Сва поглавља су написана јасно и разумљиво, чиме је направљен јасан искорак у бољем разумевању основних физичких процеса, пре свега за студенте чије основно интересовање није физика...“

  (о аутору)
  Др Ана Петровић рођена је у Новом Саду. Магистрирала је у Београду, а докторирала у Новом Саду са темама из области експерименталне физике кондензоване материје. Објавила је око 50 научних радова и има преко 30 научних саопштења на иностраним и домаћим научним скуповима. Коаутор је два уџбеника и више збирки задатака. Редовни је професор на Факултету техничких наука у Новом Саду.