60 Д. Зеленовић, И. Ћосић, Р. Максимовић, А. Максимовић "Приручник за пројектовање производних система"

31.12.2012. - 11:11
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Приручник за пројектовање производних система – појединачни прилаз”

Аутори: Драгутин Зеленовић, Илија Ћосић, Радо Максимовић, Александар Максимовић

Рецензенти: др Владимир Шолаја, ред. проф Машинског факултета у Београду
             др Сава Секулић, ред. проф Факултета техничких наука у Новом Саду

Издавач
: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Илија Ћосић, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа
: СИМБОЛ, Косте Нађа 11, Петроварадин
Штампање одобрио: Савет за издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета: проф. др Влатко Вуковић

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
65.012(076.58)
658.5.012.2(076.58)

    Приручник за пројектовање производних система : Појединачни прилаз / Драгутин Зеленовић ... [ет ал.]. –
Нови Сад : Факултет техничких наука, 2003(Нови Сад : СИМБОЛ). – 233 стр. : илустр. ; 24 цм. –
(Едиција “Техничке науке - Уџбеници ” ; бр. 60)
Тираж 500. – Библиографија.
ISBN 86-80249-67-X

а) Производни системи – Пројектовање – Вежбе

(из садржаја)
„Књига Приручник за пројектовање производних система-појединачни прилаз садржи 233странице текста, са следећим основним садржајем:
1. УВОДНА РАЗМАТРАЊА
2. ОСНОВЕ ОБЛИКОВАЊА ТОКОВА МАТЕРИЈАЛА
3. ПОСТУПАК ПРОЈЕКТОВАЊА СТРУКТУРА ПРОИЗВОДНИХ СИСТЕМА У УСЛОВИМА ПОЈЕДИНАЧНОГ ПРИЛАЗА
4. ПРИМЕРИ“
(из рецензије)
„Књига Приручник за пројектовање производних система-појединачни прилаз , даје синтезу специфичног поступка пројектовања производних структура индустријског предузећа, на начин који ће бити од значајне користи студентима на редовним и последипломским студијама технике, истраживачима који се баве проблемима пројектовања и рада производних система као и инжењерима у производњи. Њен садржај је у складу са наставним планом и програмом студија машинства и индустријског инжењерства и менаџмента на Факултету техничких наука у Новом Саду...“
(о ауторима)
„Драгутин М. Зеленовић је дугогодишњи професор Факултета техничких наука у Новом Саду, његоф шеф катедре, продекан и декан, оснивач школе индустријског инжењерства и менаџмента на фафакултету, наставник на предметима Фабричка постројења, Пројектовање производних система, Управљање производним системима, Управљање предузећем у низу других, ректор Универзитета у Новом Саду, професор Универзитета Уједињених нација за мир, дописан члан Српске академије наука и уметности...“