35 Јованка Никић, Лидија Чомић "Математика један – 1 део"

31.12.2012. - 10:36
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ”

Назив уџбеника: „Математика један, И део”
Аутор: Јованка Никић, Лидија Чомић

Рецензенти: др Ирена Чомић, ред. проф. Факултета техничких наука у Новом Саду
            др Синиша Црвенковић, ред. проф. Природно математичког факултета у Новом Саду
            др Раде Дорословачки, ред. проф. Факултета техничких наука у Новом Саду

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Илија Ћосић, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: СИМБОЛ, Косте Нађа 11, Петроварадин
Штампање одобрио: Савет за издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета: проф. др Влатко Вуковић

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
51(075.8)

НИКИЋ, Јованка
     Математика један, И део / Јованка Никић, Лидија Чомић. -
Нови Сад : Факултет техничких наука, 2001(Нови Сад : СИМБОЛ).
– 290 стр. : граф. прикази ; 24 цм. – (Едиција “Техничке науке ” ; бр. 35)
Тираж 500.
ISBN 86-80249-33-5

а) Математика

(из садржаја)

Књига је подељена у 11 глава: Елементи опште алгебре и анализе; Алгебарске структуре; Детерминанте и системи линеарних једначина; Слободни вектори; Аналитичка геометрија; Векторски простори; Матрице; Полиноми, Рационалне функције; Бројевни низови; Функције једне реалне променљиве; Изводи.

Ова књига је написана на основу предавања и вежби које су аутори одржавали у дугом низу година на машинском и саобраћајном одсеку Факултета техничких наука у Новом Саду и по обиму и садржају је прилагођена курсевима Математике један на овим одсецима. Књигу могу користити као уџбеник и студенти других факултета, пре свега инжењери, који имају опште курсеве математике.

(из рецензије)

Књига је писана стилом прилагођеним студентима техничких факултета. Она се лако чита, јер поред прецизних дефиниција, теорема и доказа садржи и доста слика и илустрованих примера који омогућавају брзо и лако разумевање изложеног градива.

(о ауторима)
Др Јованка Никић је рођена у Новом Саду, где се и школовала. Редовни је професор математике на Факултету техничких наука у Новом Саду. Магистрирала је 1979, а докторирала 1984. Из области диференцијална геометрија. Из ове области  објавила је око 30 научних радова и преко 20 научних саопштења на домаћим и иностраним научним скуповима. Има богатство педагошко искуство, а ова књига је произашла из дугогодишњег рада у настави.

Мр Лидија Чомић је дипломирала на Природно-математичком факултету у Новом Саду. Запослена је као асистент на Факултету техничких наука