31 Јованка Никић, Лидија Чомић "Математика један – 1 део"

31.12.2012. - 10:33
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Математика један” I део

Аутори
: Јованка Никић, Лидија Чомић

Рецензенти: др Ирена Чомић, ред. проф. на ФТН-у у Новом Саду
др Синиша Црвенковић, ред. проф. на ПМФ-у у Новом Саду
др Раде Дорословачки, ред. проф. на ФТН-у у Новом Саду

Издавачи: Факултет техничких наука у Новом Саду
                   МП “STYLOS”, Нови Сад

Главни и одговорни уредник издања
: проф. др Илија Ћосић, декан

За МП “СТYЛОС”: Веселин Стефановић, директор издаваштва

Штампа
: „S Print”, Нови Сад, Булевар Војводе Степе 133

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад

512(075.8)
514.123(075.8)

НИКИЋ, Јованка

     Математика један. Део 1 /  Јованка Никић, Лидија Чомић.
– Нови Сад : Stylos : Факултет техничких наука, 1999
(Нови Сад : С принт). – 290 стр. : илустр.; граф. прикази; 24 цм. – (Едиција „Техничке науке”)

Тираж 300.

а) Алгебра

(из садржаја)
  Књига подељена у 11глава: Елементи опште алгебре и анализе; Алгебарске структуре; Детерминанте и системи линеарних једначина; Слободни вектори; Аналитичка геометрија; Векторски простори; Фунције једне реалне променљиве; Изводи.
 Ова књига је написана на основу предавања и вежбе који су аутори одржавали у дугом низу година на машинском и саобраћајном одсеку Факултета техничких наука у Новом Саду и по обиму и садржају је прилагођена курсевима Математике један на овим одсецима. Књигу могу користити као уџбеник и студенти других факултета, пре свега инжењери, који имају опште курсеве математике.
(из рецензије)
 Књига је писана стилом прилагођеним студентима техничких факултета. Она се лако чита, јер поред прецизних дефиниција, теорема и доказа садржи и доста слика и илустративних примера који омогућавају брзо и лако разумевање изложеног градива.
(о ауторима)
Др Јованка Никић је рођена у Новом Саду, где се и школовала. Ванредни професор математике на Факултету техничких наука у Новом Саду. Магистрирала је 1979, а докторирала 1984. Из области диференцијална геометрија. Из ове области  објавила је око 30 научних радова и преко 20 научних саопштења на домаћим и иностраним научним скуповима. Има богатство педагошко искуство, а ова књига је произашла из дугогодишњег рада у настави.
Лидија Чомић је дипломирала на Природно-математичком факултету у Новом Саду. Запослена је као асистент на Факултету техничких наука.