30 Невенка Аџић "Математика за архитектонски одсек"

24.12.2012. - 08:57
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Математика за Архитектонски одсек”

Аутор: Невенка Аџић

Рецензенти: др Бошко Јовановић, ред. проф. на Природно-математичког факултета у Београду
             др Зорица Узелац, ванр. проф. на Факултета техничких наука у Новом Саду
             др Јовиша Жунић, доцент на Факултета техничких наука у Новом Саду

Издавачи: Факултет техничких наука у Новом Саду
            МП “STYLOS”, Нови Сад

Главни и одговорни уредник издања
: проф. др Душан Петровачки, декан

За МП “STYLOS”: Веселин Стефановић, главни уредник за издаваштво

Штампа
: „S Print”, Нови Сад, Булевар Војводе Степе 133

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
51(075.8)

АЏИЋ, Невенка

     Математика: за Архитектонски одсек / Невенка Аџић. – Нови Сад :
Stylos : Факултет техничких наука, 1998(Нови Сад : S print). –  178 стр. :
граф. приказ; 24 цм. – (Едиција „Техничке науке”; 30)

Тираж 500.
а) Математика

  (из садржаја)
  Књига је намењена првенствено студентима Архитектонског одсека на Факултету техничких наука у Новом Саду, где се Математика предаје на првим годинама студија. У књизи су дате неке области Алгебре, основе Анализе, као и неки делови из Нумеричке математике.
  У тексту су јасно истакнути новоуведени математички појмови, а тврђења теорема су наведена иза доказа у виду посебно означених закључака.
  Књига садржи већи број илустративних примера на којима се детаљно објашњавају све наведене дефиниције и тврђења.

  (из рецензије)
  Књига је писана на основу предавања из математике, која је на Факултету техничких наука држала професор др Невенка Аџић. Књига у целини обухвата градиво предвиђено планом и програмом овог предмета, а може корисно послужити и студентима других одсека Факултета техничких наука као и студентима других факултета на којима се предају уводни курсеви више математике.
  Књига је писана стилом прилагођеним студентима техничких факултета. Јасно изложена материја је илустрована прикладно изабраним примерима.

  (о аутору)
  Др Невенка Аџић је рођена 1953. године у Новом Саду. Дипломирала је на Природно-математичком факултету у Новом Саду, где је завршила магистарске студије и одбранила докторску дисертацију из области Нумеричке анализе. Објавила је већи број научних радова и учествовала је на домаћим и иностраним научним скуповима.
  Др Невенка Аџић има богато педагошко искуство. Радила је као асистент на Факултету техничких наука у Новом Саду, где је изабрана у звање доцента, а затим ванредног професора. Држала је вежбе и предавања из разних курсева математике на свим одсецима Факултета техничких наука.