23 Петар Цвијановић, Драган Стојковић "Збирка решених задатака са писмених испита из механике флуида"

24.12.2012. - 08:50
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Збирка решених задатака са писмених испита из Механике флуида”

Аутори
: Петар С. Цвијановић, Драган М. Стојковић

Рецензенти
: др Мирослав Павлов, ред. проф. Природно-математичком факултету у Новом Саду
             др Жарко Букуров, ред. проф. Факултета техничких наука у Новом Саду
             др Дивко Ћирић, ванр. проф. Факултета техничких наука  у Новом Саду

Оснивачи и издавачи: Факултет техничких наука у Новом Саду
                                МП “STYLOS”, Нови Сад

Рачунарска опрема
: Петар Цвијановић, Драган Стојковић

Штампа
: S-Print, Нови Сад, Др Илије Ђуричића 3

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
532(076.58)

ЦВИЈАНОВИЋ, Петар С.
     Збирка решених задатака са писмених испита из механике
флуида / Петар С. Цвијановић, Драган М. Стојковић. – Нови Сад :
Stylos : Факултет техничких наука, 1997(Нови Сад : S print). –
95 стр. : илустр. ; 24 цм. – (Едиција “Техничке науке”)
Тираж 500.

а) Гасови – Динамика

(из садржаја)
Збирка садржи решене задатке са редовних писмених испита из Механике флуида који су одржани у последње три школске године (1994/1995, 1995/1996, 1996/1997) на Машинском одсеку Факултета техничких наука у Новом Саду.

(из рецензија)
Збирка је осмишљена тако да се писмени испити ређају хронолошким редом; прве две странице дају текст увек 4 задатка из одређених и различитих области механике флуида и то исто онако како добијају студенти на полагању испита. Одмах на напредним страницама дају се комплетна решења ова 4 задатка. Решења су концизна и јасна са неопходним текстом који упућује студента како да и самостално приђе решавању оваквих проблема. По потреби, у решењима су убачене скице које на јасан (графички) начин битно доприносе бољем разумевању ове материје.
Проф. др М.Павлов, проф.др Ж. Букуров, проф. др Д. Ћирић
(о ауторима)
Аутори већ четири године изводе комплетну наставу из Механике флуида коју слушају сви студенти Машинског смера Факултета техничких наука у Новом Саду. Године 1995., заједно су објавили и Практикум из механике флуида, чиме је, са раније објављеним Предавањима из механике флуида, први пут у историји овог Факултета обезбеђена потпуна литературна покривеност овог важног и лепог предмета.