3 Лепосава Шиђанин, "Машински материјали II"

18.12.2012. - 08:25
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ – УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Машински материјали II”

Аутор: Лепосава Шиђанин

Рецензенти: Витомир Ђорђевић, редовни професор Машинског факултета у Београду
            Владо Вујовић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду

Оснивачи и издавачи: Факултет техничких наука у Новом Саду
                                МП “STYLOS”, Нови Сад

Главни и одговорни уредник:
проф. др Душан Петровачки, декан

За МП “STYLOS”: Веселин Стефановић, уредник за издаваштво
Штампа: С-Принт, Нови Сад, Др Илије Ђуричића 3

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
620.1 (075.8)

ШИЂАНИН, Лепосава
     Машински материјали II / Лепосава Шиђанин – Нови Сад : Stylos:
Факултет техничких наука, 1996 (Нови Сад : С принт). –
VII, 187 стр. : илустр. ; 24 цм.
Тираж 200.

а) Машински материјали - испитивање

(из садржаја)
… “Сваки машински инжењер се у својој инжењерској пракси сусреће са материјалом, било да ради на избору материјала за одређену конструкцију, било да се бави производњом неког машинског дела или се бави праћењем и одржавањем производње, односно да ради на пословима у вези са хаваријама, што је такође саставни део инжењерске праксе.

    У овој књизи говори се о металним материјалима који се користе у машинству, њиховој подели, микроструктурама, особинама и примени. Такође, говори се и о променама типа оштећења које настају на металним материјалима због којих машина или конструкција може да буде онеспособљена за рад… Уџбеник  “Машински материјали II” је обрађен на завидном професионалном нивоу. Уложен је значајан напор да уџбеник буде богато илустрован дијаграмима и табелама и посебно металографским снимцима, што ће студентима омогућити лакше овладавање овом материјом“...

(из рецензија)
… “Уџбеник  “Машински материјали II” је обрађен на завидном професионалном нивоу. Уложен је значајан напор да уџбеник буде богато илустрован дијаграмима и табелама и посебно металографским снимцима, што ће студентима омогућити лакше овладавање овом материјом.“

(о аутору)
    Лепосава П. Шиђанин је редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду. На Машинском одсеку предаје све предмете из области Машинских материјала укључујући и последипломску наставу. Аутор је више монографија и бројних научних публикација.