417 Миодраг Зуковић, "Збирка задатака из механике"

13.12.2013. - 13:24
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”
Назив уџбеника: „Збирка задатака из механике”
Аутор: др Миодраг Зуковић, доцент, ФТН Нови Сад,
Рецензенти: др Драги Радомировић, ред.проф., Пољопривредни факултет Нови Сад
   др Ивана Ковачић, ванредни професор, ФТН Нови Сад
Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду
Главни и одговорни уредник: проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду
Штампа: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад
Штампање одобрио: Савет за издавачко уређивачку делатност ФТН у Новом Саду
Председник Савета за библиотечку и издавачку делатност: др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
531.1/.3 (075.8) (076)

ЗУКОВИЋ, Миодраг
     Збирка задатака из механике / Миодраг Зуковић, - Нови
Сад : Факултет техничких наука, 2013 (Нови Сад :  ФТН,
Графички центар ГРИД). -  ВИ, 205 стр. : илустр. ; 24 цм. -
(Едиција “Техничке науке - уџбеници” ; 417)
Тираж 100. - Библиографија.
ISBN 978-86-7892-538-2

а) Механика - Задаци
COBISS.SR-ID 280817927

Резиме

Ова збирка решених задатака из механике првенствено је намењена студентима студијског програма Анимација у инжењерству, Факултета техничких наука у Новом Саду. Збирку могу користити и студенти других студијских програма на којима се изучава механика и сви они које занимају проблеми који су у њој обрађени. Збирка се бави механиком крутог тела и садржи три поглавља: Статика, Кинематика и Динамика. Већина задатака и њихових решења су пропраћени сликама, а у одређеним случајевима и табелама и дијаграмима. Поред добијања самог решења постављеног задатка, у великом броју задатака спроведена је и додатна анализа тих решења.

О аутору

Миодраг Зуковић је доцент на Факултету техничких наука у Новом Саду. Изводио је вежбе из Механике на свим одсецима Факултета техничких наука у Новом Саду. Област научног рада су нелинеарне осцилације.

• Није могуће приказати слику.