406 Ђорђе Славка Ђукић „Статика” - 5. издање

05.12.2013. - 12:37
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Статика” - 5. издање

Аутори: проф. др Ђорђе Славка Ђукић, редовни професор, ФТН Нови Сад
проф. др Ливија Јенеа Цветићанин, редовни професор, ФТН Нови Сад

Рецензенти: академик Божидар Вујановић, Факултет техничких наука, Нови сад
др Мирјана Лукачевић, ред. проф. Машинског факултета, Београд

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад

Штампање одобрио: Савет за издавачко уређивачку делатност ФТН у Новом Саду

Председник Савета за издавачко-уређивачку делатност:
др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
531.2(075.8)

ЂУКИЋ, Ђорђе
     Статика / Ђорђе Славка Ђукић, Ливија Јенеа Цветићанин
- 5. изд.  Нови Сад : Факултет техничких наука, 2013 (Нови
Сад : ФТН, Графички центар ГРИД). - ВИИИ, 159 стр. : илустр.
; 24 цм. - (Едиција “Техничке науке - уџбеници” ; бр. 406)
Тираж 300. - Библиографија. - Регистар
ISBN 978-86-7892-525-2

1. Цветићанин, Ливија
а) Статика
COBISS.SR-ID 279585031

Из садржаја

“Уџбеник садржи све области које су обухваћене планом и програмом предмета Механика И - Статика који се предаје на Машинском одсеку Факултету техничких наука у Новом Саду. Уџбеник могу користити и сви остали студенти Факултета техничких наука који у оквиру курса Механика изучавају и област Статику. Овај уџбеник је намењен и свим другим студентима Универзитета у Новом Саду и студентима других универзитета који изучавају Статику.“

Из рецензије

“Књига је писана јасно. Појмови у статици су дати на једноставан и разумљив начин. Књига даје детаљна објашњења низа статичких величина. Велики број оригиналних илустративних примера, као и редослед увођења појмова указују на велику ангажованост аутора. Сама техничка обрада и компјутерско цртање свих слика с циљем добијања што бољих векторских слика то још више потврђује.“

О ауторима

“Дјордје С. Дјукић је дугогодишњи редовни професор механике на Факултету техничких наука у Новом Саду. Предавао је све предмете из механике на свим одсецима овог факултета на основним и после дипломским студијама. Аутор је бројних научних публикација. Област научног рада је аналитичка механика и варијациони принципи. Редовни је члан Српске академије наука и уметности.“

“Ливија Ј. Цветићанин је редовни професор механике и теорије машина на Факултету техничких наука у Новом Саду. Предавала је све предмете из механике на свим одсецима овог факултета на основним и после дипломским студијама, као и предмете из теорије машина. Аутор је бројних научних и стручних радова. Бави се нелинеарним осцилацијама и теоријом хаоса.“

• Није могуће приказати слику.