386 Јелена Киурски „Хемиграфија”- 2. издање

05.12.2013. - 08:43
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Хемиграфија”- 2. издање

Аутор:др Јелена Киурски, редовни професор, Факултет техничких наука у Новом Саду

Рецезенти: др Мирјана Војиновић-Милорадов, професор емеритус, Факултет
техничких наука у Новом Саду
др Жељко Чупић, научни саветник, Институт за хемију, технологију
и металургију, Универзитет у Београду

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
Проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад

Штампање одобрио:

Савет за издавачко-уређивачку делатност Факултета техничких наука у Новом Саду

Председник Савета за издавачко-уређивачку делатност:
Др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
655.22(075.8)

КИУРСКИ, Јелена
     Хемиграфија - 2. изд. / Јелена Киурски. - Нови Сад:
Факултет техничких наука, 2013 (Нови Сад : Факултет техничких наука, Графички центар ГРИД). -  133 стр. : илустр.  ; 24 цм. - (Едиција
“Техничке науке - уџбеници” ; бр. 386)
Тираж 200. - Библиографија.
ISBN 978-86-7892-499-6

а) Хемиграфија
COBISS.SR-ID 277992199

Из предговора

«Уџбеник „Хемиграфија“ пружа теоријске основе и најважније принципе израде штампарских форми. То је једна од ретких књига која даје објашњења физичко-хемијских процеса и њихове хемизме у штампарству. Основни општи појмови презентовани су у обиму довољном да појасне суштину хемиграфије. Уџбеник је проистекао из уџбеника „Физичко-хемијске основе израде штампарских форми“. Намењен је студентима Графичког инжењерства и дизајна на Факултету техничких наука, Универзитета у Новом Саду, као једина одговарајућа литертура из ове области на српском језику.»

Из рецензија

По садржају уџбеник је специфичан с обзиром на то да описује физичко- хемијске процесе и њихове механизме у поступку припреме штампе. Наиме, кроз градиво приказано у уџбенику Хемиграфија студенти се упознају са појмовима и принципима припреме штампе неопходним за праћење промене стања материјала током израде штампаних производа у пракси. Поред тога, уџбеник може да послужи и студентима других факултета с обзиром на мултидисциплинарни приступ изложеног градива.

О аутору

Др Јелена Киурски је образовање до доктора техничких наука (дипломирани инжењер технолог, магистар техничких наука, доктор техничких наука) стекла на Технолошком факултету, Универзитета у Новом Саду. Од 2011. је у звању редовног професора на Факултету техничких наука, Универзитета у Новом Саду, Департман за графичко инжењерство и дизајн, на којем предаје предмете: Хемија у графичком инжењерству, Хемиграфија и Графичко окружење. Аутор је два уџбеника, три приручника и бројних научних радова публикованих у часописима, као и саопштења на скуповима међународног и националног значаја. Основне области истраживања су хетерогена катализа, хемијска технологија (керамички материјали) и заштита животне и радне средине у графичком инжењерству.

• Није могуће приказати слику.