381 Драгољуб Новаковић „Увод у графичке технологије - практикум за вежбе” - II издање

04.12.2013. - 11:58
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Увод у графичке технологије - практикум за вежбе” - II издање

?утори: др Драгољуб Новаковић, редовни професор, ФТН Нови Сад
др Сандра Дедијер, доцент, ФТН Нови Сад
МсЦ Гојко Владић, асистент, ФТН Нови Сад

Рецензенти: др Слободан Недељковић, редовни професор, Академија уметности, Нови Сад
  др Катарина Герић, редовни професор, Факултет техничких наука, Нови Сад

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
Проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад

Штампање одобрио: Савет за издавачко уређивачку делатност ФТН у Новом Саду

Председник савета за издавачку-уређивачку делатност:
Др Радош Радивојевић

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
655(075.8)(076)

НОВАКОВИЋ, Драгољуб
     Увод у графичке технологије : практикум за вежбе /
Драгољуб Новаковић, Сандра Дедијер, Гојко Владић. - 2. изд.
- Нови Сад : Факултет техничких наука, 2013 (Нови Сад
: ФТН, Графички центар ГРИД). -  185 стр. : илустр.  ; 24 цм.
- (Едиција “Техничке науке - уџбеници” ; бр. 381)
Тираж 300. - Библиографија.
ISBN 978-86-7892-489-7

1. Дедијер, Сандра   2. Владић, Гојко
а) Графичка индустрија - Практикуми  б) Штампарство - Практикуми
COBISS.SR-ID 277391367

Из рецензије

Помоћни уџбеник „Увод у графичке технологије - практикум за вежбе”, представља један квалитетан материјал који је резултат вишегодишњег систематичног приступа реализацији вежби из предмета Увод у графичке технологије. Аутори су уложили значајан напор да студентима приближе фазе графичке производње и посебно издвоје прву изузетно значајну фазу којом ће студенти овладати током вежбања. Уочљив је континуитет у обради материје кроз стварање основе за вежбање из које је проистекла целина једног квалитетног практикума који је проширен до заокружене целине потреба студената у оквиру изучавања предмета.
Др Слободан Недељковић, редовни професор

Помоћни уџбеник „Увод у графичке технологије - практикум за вежбе”, представља заокружење потреба студената за литературом на предмету Увод у графичке технологије. Практикум је произашао из вишегодишњег рада на вежбама у оквиру стицања знања студената у делу процесне фазе припреме штампе као и упознавање наредних фаза графичког процеса, штампе и завршне графичке обраде. Аутори су уложили значајан труд да систематизују већи број опција програмског алата Адобе Иллустратор на начин да су издвојили најзначајније елементе и поставили их кроз вежбе у логичну целину која олакшава савладавање припреме за штампу уз помоћ широко распрострањеног алата.
Др Катарина Герић, редовни професор

О ауторима

Др Драгољуб Новаковић, редовни професор Факултета техничких наука, рођен је 1952. године. Високо образовање од основних студија до доктората техничких наука је завршио на Факултету техничких наука Универзитета у Новом Саду. Први је доктор техничких наука у области Графичког инжењерства и дизајна. Дужи низ година је радио на пројектовању савремених компјутерских машина. Објавио је преко 200 научних и научно-стручних радова у часописима, на скуповима у земљи и иностранству, као и већи број пројеката, студија и тема. Научна област на чијем унапређењу и развоју ради је подручје графичког инжењерства и дизајна.

Др Сандра Дедијер, доцент Факултета техничких наука у Новом Саду. Рођена је 1981. године. Основне, мастер и докторске студије завршила је на Факултету техничких наука. Објавила је већи број научних и научно-стручних радова у часописима, на скуповима у земљи и иностранству.

МсЦ Гојко Владић, асистент Факултета техничких наука у Новом Саду. Рођен је 1978. године. Основне и мастер студије завршио је на Факултету техничких наука. Објавио је већи број научних и научно-стручних радова у часописима, на скуповима у земљи и иностранству.

• Није могуће приказати слику.