Важно обавештење за студенте Докторских и Специјалистичких академских студија

30.09.2016. - 09:58

Студентима докторских академских студија којима закључно са 30.09.2016. године истиче рок за завршетак студија  према Закону - студије нису завршили у периоду који је одређен  двоструким  бројем школских година потребних за реализацију студијског програма (шест шк. година), студије се могу продужити за једну школску годину ако им је до краја завршетка студија остало 90 ЕСПБ неизвршених обавеза (докторска дисертација: теоријске основе и израда и одбрана докторске дисертације).

Студентима специјалистичких академских студија којима закључно са 30.09.2016. године истиче рок за завршетак студија  према Закону - студије нису завршили у периоду који је одређен  двоструким  бројем школских година потребних за реализацију студијског програма ( четири шк. године - за двогодишње студијске програме,  три шк. године  - за једноипогодишње студијске програме и две шк. године - за једногодишње студијске програме) студије се могу продужити за једну школску годину ако им је до краја завршетка студија остало 30 ЕСПБ неизвршених обавеза.

Рок за подношење захтева за наставак студија је 07.10.2016. године.

У захтеву (молби) је неопходно образложити конкретне разлоге због којих студије нису завршене у предвиђеном периоду.
Образац - ТИПСКА МОЛБА  можете преузети у студентској служби или на сајту факултета: хттп://www.фтн.унс.ац.рс/793754029/молбе--захтеви
Обавештење за студенте који су већ једном продужавали свој статус студента на докторским односно специјалистичким академским студијама биће накнадно објављено.