Преко 400 матураната на ФТН-у

24.10.2016. - 10:14

У суботу, 22.10.2016. године, организован је Дан отворених врата Факултета техничких наука на коме је присуствовало преко 400 ученика различитих средњих школа.

Средњошколцима је добродошлицу свечано пожелео продекан за наставу, проф. др Драгиша Вилотић, након чега су били дочекани у клубу „Машинац“, где су разговарали са студентима ФТН-а о могућностима и предностима студирања на Факултету, уз освежење и пријатну атмосферу.

Матуранти су показали посебно интересовање за радионицу на којој су се правили мостови од шпагета у оквиру Департмана за грађевинарство и геодезију и за обилазак савремено опремљене лабораторије за испитивање материјала у оквиру Департмана за производно машинство.

Поред тога, организоване су различите радионице, предавања и обиласци лабораторија у оквиру Департмана за техничку механику, Департмана за графичко инжењерство и дизајн, Департмана за индустријско инжењерство и менаџмент, Департмана за заштиту животне средине и заштите на раду и Департмана за архитектуру и урбанизам, и још много тога.

• Није могуће приказати слику.